ISLANDER

ISLANDER kwpn

 

ur. 2013
m.  Di Rosa – Harley VDL
o. Durango VDL

 
 
 

wzrost: 174 cm
maść: siwa


Islander  to urodzony w 2013 r. ogier rasy KWPN,  będący przedstawicielem najwybitniejszych linii skokowych tej holenderskiej księgi hodowlanej.

Jego ojciec – Durango – przekazując nieprzeciętne predyspozycje dresażowe i skokowe. Z powodzeniem startujący w Europie a następnie sprzedany do USA, gdzie kontynuuje karierę.  

Durango jest synem Zirocco Blue, który gdziekolwiek się pojawiał budził zachwyt. Pod Jur Vrielingiem osiągnął wiele imponujących sukcesów: złoty medal drużynowy ME, indywidualnie 5 miejsce, 10 miejsce Puchar Świata Las Vegas, Puchar Świata w Oslo, Grand Prix w Kopenhadze, Melsomvik (2x) i Geesteren. Jako członek drużyny holenderskiej wygrali Puchar Narodów w Rotterdamie, Kopenhagen i Gijon. W Dutch Jumping Championship był drugi.

W rodowodzie Islandera znajdziemy takie sławy jak Harley VDL startujący z powodzeniem  w konkursach na najwyższym poziomie. Potomstwo Harleya odnosi sukcesy sportowe jak i hodowlane, dzięki nim otrzymał nagrodę: „Referent” od KWPN i „Prestatie-Fok od NRPS. Harley ma kilku uznanych synów.

ICI

Ojcem Harleya jest słynny Heartbreaker wybitny reproduktor. Matka to Larthago startująca na poziomie 150, której liczne potomstwo również startowało na poziomie 145-160 cm.

Islander pomimo stosunkowo młodego wieku, może poszczycić się świetną karierą sportową. W 2017 r. na IV miejscu ukończył Mistrzostwa Polskie Młodych Koni, w 2018 r. ukończył MPMK na III miejscu.

Ogier ten cechuje się niezwykłą obszernością chodów, w tym szczególnie imponującym galopem, oraz bardzo dobrym charakterem – jak przystało na ogiera rasy KWPN jest koniem wrażliwym i delikatnym w prowadzeniu, ale przy tym opanowanym i chętnie współpracującym z jeźdźcem. Świetny rodowód, niesamowity ruch, idealny charakter, dokładność, waleczność i odwaga w skokach.

 

CENA STANÓWKI: 1500 PLN

Nr konta: 07 1020 2821 0000 1702 0009 5588