ISLANDER

ICI kwpn (ex ISLANDER)

 

ur. 2013
m.  Di Rosa – Harley VDL
o. Durango VDL

 

wzrost: 172 cm
maść: siwa


Islander (ICI)  to urodzony w 2013 r. ogier rasy KWPN,  będący przedstawicielem najwybitniejszych linii skokowych holenderskiej księgi hodowlanej.

Jego ojciec – Durango – przekazuje potomstwu nieprzeciętne predyspozycje dresażowe i skokowe. Z powodzeniem startował  w Europie a następnie  kontynuuje karierię w USA.

Durango jest synem Zirocco Blue, który gdziekolwiek się pojawiał budził zachwyt. Pod Jur Vrielingiem osiągnął wiele imponujących sukcesów: złoty medal drużynowy ME, indywidualnie 5 miejsce, 10 miejsce Puchar Świata Las Vegas, Puchar Świata w Oslo, Grand Prix w Kopenhadze, Melsomvik (2x) i Geesteren. Jako członek drużyny holenderskiej wygrał  Puchar Narodów w Rotterdamie, Kopenhagen i Gijon. W Dutch Jumping Championship był drugi.

W rodowodzie Islandera znajdziemy takie sławy jak Harley VDL startujący z powodzeniem  w konkursach na najwyższym poziomie. Potomstwo Harleya odnosi sukcesy sportowe jak i hodowlane, dzięki nim otrzymał nagrodę: „Referent” od KWPN i „Prestatie-Fok od NRPS. Harley ma kilku uznanych synów.

Ici1_Easy-Resize.com

Ojcem Harleya jest słynny Heartbreaker wybitny reproduktor. Matka to Larthago startująca na poziomie 150, której liczne potomstwo również startowało na poziomie 145-160 cm.

Islander pomimo stosunkowo młodego wieku, może poszczycić się świetną karierą sportową. W 2017 r. na IV miejscu ukończył Mistrzostwa Polski Młodych Koni, w 2018 r. ukończył MPMK na III miejscu, w 2019 r. ukończył na III miejscu. Jak widać ma bardzo powtarzalne wyniki . Ponadto brał z powodzeniem udział w wielu konkursach   na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych

Ogier ten cechuje się niezwykłą obszernością chodów, w tym szczególnie imponującym galopem, oraz bardzo dobrym charakterem – jak przystało na ogiera rasy KWPN jest koniem wrażliwym i delikatnym w prowadzeniu, ale przy tym opanowanym i chętnie współpracującym z jeźdźcem. Największe jego zalety to : świetny rodowód, niesamowity ruch, idealny charakter, dokładność, waleczność i odwaga w skokach.

 

CENA STANÓWKI: 3000 PLN

Nr konta: 07 1020 2821 0000 1702 0009 5588